فصلنامه‌ی تکنولوژی در کارآفرینی و مدیریت استراتژیک، نشریه‌ای علمی است که با رسالت توسعه و ترویج فرهنگ مدیریت نوآوری، تکنولوژی در کارآفرینی، هوش مصنوعی در مدیریت استراتژیک، شناسایی مسایل، و چالش‌ها و راهکارهای این حوزه در  سازمان‌ها، کمک به ارتقاء سطح پژوهش و شتاب‌بخشی به جریان فکری، تولید و نشر علم و تدارک بستری مناسب برای تبادل تجریبات و انتشار بروزترین دستاوردهای علمی حوزه مدیریت نوآوری و رفتار سازمانی در سطح ملی و بین‌المللی، مقاله‌های معتبر و اصیل علمی در حوزه‌ مدیریت نوآوری را منتشر می‌کند. مقاله‌های ارسال شده پس از داوری تخصصی و در صورت تأیید هیئت تحریریه به چاپ می‌رسند.

از‌ استادان و پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود که پس از ثبت نام در سایت نشریه، مقالات خود را بر اساس راهنمای نویسندگان تنظیم نموده و  برای نشریه ارسال نمایند به این­ ترتیب مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با دفتر نشریه لزومی نخواهد داشت و کلیه ارتباطات با نویسندگان و داوران محترم از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت.

این نشریه از کلیه مقالات علمی اصیل در حوزه‌های مورد پذیرش نشریه استقبال می‌نماید. ارجاع به منابع بروز، مرور نظام‌مند ادبیات، استفاده از روش‌‌های پژوهش نوآورانه و انجام تحلیل‌های مناسب و دستیابی به نتایج نوین و نوآورانه از اهمیت به سزایی برای نشریه برخودار بوده و  موجب در اولویت قرار گرفتن مقاله ارسالی می‌شود.

اهداف و حوزه‌های موضوعی(Aims and Scope) نشریه به شرح زیر می باشد. بر این اساس، مجله صرفاً مقالاتی با حوزه‌های موضوعی زیر را خواهد پذیرفت؛

مقاله پژوهشی(Research Article): این نوع مقاله شامل گزارش پژوهشی مبتنی بر تحلیل داده‌ها است. بنابراین، می‌توان آن را مقاله اصیل (Original Article) یا مقاله پژوهشی نام‌گذاری کرد. فرمت مقاله پژوهشی که در رشته‌ها و مطالعات مختلف به کار گرفته می‌شود، شامل موارد زیر است؛ 1- مقدمه 2- ادبیات نظری 3- روش‌شناسی  4- یافته‌ها و 5 – بحث و نتیجه‌گیری.

مقاله مروری(Review Article): مقاله مروری ضمن ارائه خلاصه جامعی از تحقیقات در یک موضوع معین، به تحلیل روند فکری در آن موضوع می‌پردازد. این نوع مقاله‌ها حسب درخواست فصلنامه توسط مراجع علمی در رشته مدیریت نگارش می‌شوند. این نوع مقاله باید مقاله‌های قبلی (پیشینه پژوهش) را مرور نموده و رویکرد غالب در آنها را در آنها شناسایی، نقد و تحلیل کند. فرمت مقاله مروری شامل موارد زیر است؛ 1- مقدمه 2- روندهای فکری(دیدمان‌ها و رویکردهای غالب) 3- نقد و 4- نتیجه‌گیری.

مقاله کوتاه (Short Paper): این نوع مقاله به ارائه گزارش مختصر از داده‌های تحقیق اصیل می‌پردازد که سردبیرها باور دارند برای بسیاری از پژوهشگران جذابیت داشته و باعث تحریک پژوهشگران برای تحقیقات تکمیلی می‌شود. این نوع مقاله به شدت کوتاه بوده و جزئیات پژوهشی نباید در آن منتشر شود. سخن سردبیر نمونه‌ای از مقالات کوتاه است.

مقاله مفهومی(Conceptual Paper): این نوع مقاله، به تبیین سوالی می‌پردازدکه به سادگی نمی‌توان به آن پاسخ داد. یک سوال مفهومی، سوالی است که اطلاعات واقعی در مورد آن چندان روشن نیست. مقاله مفهومی فاقد داده است زیرا تمرکز آن بر ترکیب و ارائه روابط جدید میان سازه‌ها است. بنابراین، مسئولیت نویسنده به جای آزمون تجربی، شکل دهی به مباحث منطقی و تکمیلی است. فرمت این مقاله مفهومی شامل موراد زیر است؛ 1- مقدمه 2- ادبیات نظری 3- روش‌شناسی 4- یافته‌ها 5- بحث و نتیجه‌گیری

 

اطلاعات کتابشناختی

عنوان: فصلنامه تکنولوژی در کارآفرینی و مدیریت استراتژیک

 شاپا الکترونیکی: 8585-3041

زمینه های  انتشار: مسائل عمده نوآوری - مدیریت نوآوری در سازمان‌ها-  فناوری - خلاقیت - اثربخشی و کارایی در سازمان ها، هوش مصنوعی در صنعت، مدیریت استراتژیک و روانشناسی صنعتی و سازمانی، منابع انسانی و رفتار سازمانی، و سایر مسائل مربوط به مدیریت نوآوری و کارآفرینی

 زبان: فارسی با چکیده انگلیسی 

 سال شروع:   پاییز 1401

 توالی انتشار : سه ماه یکبار (فصلنامه)

سردبیر:

ناشر: KMAN Publication Inc. (KMANPUB)

 وضعیت: فعال

 داوری:  بلی

نوع دسترسی :دسترسی آزاد  (OA)

نوع  پروانه:  CC- BY-NC

نرم افزار تشخیص سرقت ادبی: سامانه همیاب

هزینه انتشار:   رایگان

دسترسی به متن کامل:  دسترسی باز

درآمد:  حمایت سازمانی، دریافت هزینه داوری و انتشار

نحوه انتشار: دوره ای (فصلنامه)